Şırnak Silopi’de  bir öğretmen,   yeni başlayan eğitim öğretim yılı nedeniyle öğrencilerinin daha güzel bir okulu olsun istedi. Fakat okulun boyatılmasına yeterli derecede bütçeleri olmadığı için AHBAP Genel Başkanı Haluk Levent’e bir tweet attı. Genç öğretmen attığı tweette ” Silopi’de öğretmenliğini yaptığım okulun boyatılması gerekiyor yardımcı olur musun abi? diye çağrıda bulundu.

Haluk Levent tweetin ardından Şırnak Ahbap Platformundan arkadaşlarını okulu incelemeye gönderdi. Yapılan incelemelerin ardından AHBAP Yönetim kurulu üyesi ve Sosyal medya direktörü Emre Fidel Çelik okulun boyanması için sosyal medyadan ve farklı mecralardan sponsor arayışı başlattı. Yapılan çalışmaların ardından  Saif Boya   şirket görevlisi Levent Meşe AHBAP Platformuna ulaşarak, okulun ihtiyacı olan 500 LT boyayı hediye etmek istediklerini bildirdi.

Kısa sürede Silopi’de ki okula ulaşan boyaların ardından, okul boyanmaya başlanıldı. Okullarının boyandığını gören öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Çağrıyı yapan öğretmen Ahbap Platformuna ve yardımlarını esirgemeyen Saif Boya  şirketine teşekkür etti.

 

1 Yorum

Bir Cevap Bırakın

AHBAP PLATFORMU ÜYELİK SİSTEMİ

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account