1: Tüm şehir hesaplarımız Genel Merkezin sunduğu standartlara göre düzenlenir.

2: Tüm şehir hesaplarımız birbirini takip eder.

3: Ahbap hesaplarımız yalnızca ‘Ahbap’ ile ilişiği olan kişileri takip eder.

4: Organize olabilmek veya yayılım hızını arttırabilmek için paylaşılması istenen gönderiler ‘Ahbap Etkileşim Grubuna’ link şeklinde atılır.

5:  Şehir sosyal medya görevlilerimiz Türkçe’yi doğru kullanmayı bilir. Yeterince sabırlı üslubu, içten hitabı ile insanlara hoşgörü çerçevesinde yaklaşır.

6:  Yıkıcı eleştiri veya sert söylemlere karşı aynı sertlikle cevap vererek ikili tartışmalara girilmez. Küfür edilmez, hakarete karşılık verilmez.

7: Etkinlikler, projeler ve yardımlaşmalar kişilerin hesaplarından değil şehir ve ilçe hesaplarından paylaşılır. Kişiler kendi hesaplarından Ahbap hesaplarında yayınlanmış halini paylaşır. Ancak; Konu ile ilgili kişisel bir deneyim, duygu anlatılmak isteniyorsa paylaşılabilir.

8: Hiçbir Ahbap temsilcisinin profilinde Genel Merkez görev tanımı dışındaki unvanlar yer almaz. Ahbap Organizasyon şeması içerisinde tanımlanmış ve görevde olan kişiler profillerine bu görevleri yazar.

11: Sosyal medya şifreleri, sadece sosyal medyayı kullanan kişilere verilir, bu sosyal medya hesaplarının e-posta şifresi ise yalnızca şehir temsilcilerinde bulunur.

12: İçimizdeki sorunları yetki alanı dışındakilerle paylaşmayız.

13: Gruplarda konuşulan gerekli bilgi, duyuru ve yönetim talimatlarını not eder, bu tür bilgileri tekrar tekrar sorarak arkadaşlarımızın zamanını çalmayız.

14: Gruba herhangi bir teklif, duyuru ya da istek yazmadan önce meseleyi kendi olanaklarımızla sonuna kadar araştırdığımıza, arkadaşlarımıza doğru ve anlamlı bilgiler verdiğimize emin oluruz.

15: Çalışma gruplarının Ahbap değerleriyle iletişim kurmanın kuluçkahanesi olduğunu bilir, bu değerleri umursamayanların, Ahbap’taki görevi ne olursa olsun, gruptan ve Ahbap’tan uzaklaştırılacağını kabul ederiz.

AHBAP PLATFORMU ÜYELİK SİSTEMİ

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account